sobota, 11 marca 2017

Kącik czytelniczy, czyli na co warto czekać

 

Wiosna zaczęła nas rozpieszczać swoimi pierwszymi promieniami słońca, ciepłymi dniami choć nadal z chłodnymi powiewami wiatru. Jednak to okres Świąt Wielkanocy, majówki, czerwca – miesięcy rozpieszczających nas pogodą. To czas wyjść w plener, ognisk i grillów, wielu spotkań towarzyskich. Mimo wszystko jednak to czas, gdy Wydawnictwa rozpieszczają nas literaturą obyczajową, romansami i erotykami. Przyjęło się już, że ten okres obfituje w ciepłe, humorystyczne i lekkie książki. Z czym zatem warto się zmierzyć? Co może nas zaskoczyć, co warto nabyć, w czym się można zakochać? Oto kilka interesujących książek, które są z pewnością godne uwagi, a w większości samo nazwisko autora sprawia, że sięgać po nią warto bez ryzyka rozczarowania i wyrzucenia pieniędzy.

 

clip_image002 „Czereśnie zawsze muszą być dwie” – Magdalena Witkiewicz

Premiera: 10 maja

Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.

Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita.

Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.

Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem…

Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.

 

clip_image004„Wszystko wina kota” – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Premiera: 24 maja

Czasami życie pisze najlepsze scenariusze!

Romantyczna komedia omyłek.

Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści.

Jednocześnie namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito.

„Wszystko wina kota!” to optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy.

A gdzie w tym wszystkim wina futrzaka? Przeczytajcie ☺

 

clip_image006

„Najsłynniejsze lesbijki świata – Elwira Watała

Premiera: 26 kwietnia

Wyróżniające się barwnym stylem narracji opracowanie na temat najsłynniejszych w historii kobiet o orientacji homoseksualnej.

W pierwszym rozdziale książki autorka omawia różne techniki stosowane przez kochające się kobiety, a także podaje przykłady miłości lesbijskiej w czasach starożytnych. W kolejnych rozdziałach przedstawia lesbijki żyjące na królewskich dworach, a także znane pisarki, malarki czy inne kobiety z kręgów artystycznych. Osobny rozdział poświęca lesbijskim i biseksualnym związkom w środowisku filmowym Hollywood.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz