sobota, 4 kwietnia 2015

“Kraina Trzech Królestw”–Gold Wind

 

Od jakiegoś czasu, z coraz większym uwielbieniem, sięgam po pozycje publikowane w Internecie, wciąż jednak niewydane. To niesamowite, ilu ludzi ma potencjał i talent, oddają się swojej pasji, publikując własny świat wyobraźni na blogach, na stronach poświęconych amatorskiej twórczości własnej i w innych miejscach dostępnych w Internecie.

Tak właśnie trafiłam na pozycję Gold Wind, dostępną dla chętnych pod adresem: http://www.wattpad.com/user/gold_wind. Choć na chwilę obecną jest dostępnych jedynie sześć krótkich fragmentów, daje to mi jednak pogląd zarówno na talent pisarski, jak i pomysł na całą powieść.

Niesamowita studentka, jak sama o sobie pisze, bardziej czytelniczka niż autorka tekstów, przedstawia nam świat podzielony na dwa gatunki, walczące ze sobą: Pustych i Prana. Pierwsi, pochodzący z Królestwa Lasaja, opracowali broń paraliżującą i powoli opanowują krainę. Siłą. Prana natomiast mają magiczne moce i niegdyś sprawowali władzę w Trzech Królestwach, teraz ukrywają się, żyjąc w ukryciu, niczym zastraszone szczury, próbują przetrwać i odzyskać to, co niegdyś posiadali.

Czy przetrwają? Czy odzyskają swój świat? I jakim to będzie kosztem?

I tu pojawia się dwójka bohaterów. Poznajemy ich w niecodziennej sytuacji – oboje bowiem walczą o życie. Ze sobą. Jedno ratuje drugiego. Prawda zostaje odkryta, a wszystko, w co wierzyli do tej pory, okazuje się kłamstwem. Ich świat wcale nie jest taki, jak do tej pory go widzieli, wierzyli. Postawieni przed ogromnym wyzwaniem, ruszają w trudną drogę do odkrycia całej prawdy o ich życiach, a także w odzyskaniu Królestwa dla tych, którzy rządzić nim powinni.

Powieść jest niesamowicie wciągająca i to już od pierwszych stron. Z niecierpliwością czekam na resztę, bo naprawdę warto czekać. Bohaterowie i ich świat wykreowani z bardzo dobrą dokładnością, bez przesadnych jednak opisów, pozostawiając czytelnikowi sporo miejsca na własne wyobrażenie. Oto przykład, jakie talenty pisarskie mamy tuż pod nosem, choć nie zawsze potrafimy je w pełni docenić.

Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.

Tymczasem, ocena za dostępne rozdziały: 6/10.

 

Autor: Gold Wind (Natalia)


 Tytuł: Kraina Trzech Królestw


 Dostępne: http://www.wattpad.com/story/34248199-kraina-trzech-kr%C3%B3lestw/parts


 


Wyzwanie czytelnicze: 23/2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz