sobota, 20 lutego 2016

"Rudowłosa" - Jaye Wells


W oderwaniu od wszystkich romansów i erotyków, którymi ostatnimi czasy tak się zaczytałam, wróciłam do serii, którą dawniej przerwałam tuż po pierwszym tomie. Nawet nie pamiętałam, dlaczego to zrezygnowałam z kontynuowania tomów, choć oceny serii o Sabinie Kane są bardzo wysokie. Nie pamiętam także, co mi tak w niej odpowiadało, a co przeszkadzało. 

Już po pierwszym tomie wiem jedno - chcę kontynuacji. Wciągnęła mnie historia Sabiny, zabójczyni, która tak naprawdę całe swoje życie płaci za "błędy" rodziców. Miota się podczas ostatniej misji, nie do końca wiedząc, komu może ufać. Nagle wrogowie nie wydają się tacy źli, a rodzica skrywa wiele tajemnic. Pojawiają się także nowi "gracze"... magowie, także chcący czegoś od bohaterki. Sabina ma wiele rozterek, nie wiedząc, w którą stronę powinna pójść. Sprawy się coraz bardziej komplikują, odkrywane są kolejne tajemnice z jej przeszłości, o których sama nie miała pojęcia. Czy zaufa sobie, swojej intuicji? A może jednak wygra honor i poczucie lojalności wobec gatunku? 

Wciągająca. Niesamowita. Dawno nie czytałam tak dobrej urban fantasy przepełnionej krwi, walki, magii i cudownych kocich demonów (ach, kocham Giguhla). Romans dobrze wpleciony w wątki toczącej się wojny o władzę, ale nie przysłania on tego, co najważniejsze. Tą serię po prostu trzeba przeczytać, by dać się jej porwać. 

Ocena końcowa: 8/10.Tytuł: Rudowłosa

Autor: Jaye Wells

Wydawca: Wydawnictwo Rebis

Ilość stron: 348

Seria: Sabina Kane

Tom: 1Wyzwanie czytelnicze: 10/2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz