piątek, 11 marca 2016

"Mężczyzna doskonały" - Jennifer Probst


Kiedy sięgałam po najnowszą książkę J. Probst, spodziewałam się czegoś lekkiego, przyjemnego, bardzo romantycznego. Powiedziałabym wręcz - idealnego na wieczór i lepszy sen. Tak było przecież przy poprzednich tomach. Chociaż nigdzie nie jest to podane, a każda powieść jest o innych bohaterach, łączą się postaciami drugoplanowymi. I tak oto na naszym rynku w lutym wyszedł siódmy już tom powieści Jennifer Probst.

Tym razem poznajemy bliżej Kennedy Ash, kobietę z klasą, piękną, pewną siebie i wiedzącą, gdzie jest jej miejsce. Prowadzi, wraz z przyjaciółkami, biuro matrymonialne Happy Ending, znany już z poprzednich tomów. Niesamowicie trafia ze swą diagnozą i ma ogromne statystyki powodzeń w kojarzeniu par. Do czasu, gdy trafia na - wydawać by się mogło - przegrany egzemplarz w postaci Nate'a Dunkle. Ot, typowy naukowiec, łamaga, fajtłapa, ubierający się w przypadkowe ubrania, popełniającego na tyle poważne gafy, że na pierwszym spotkaniu doprowadza kobietę do panicznego płaczu. Jak temu zaradzić? Kennedy przyjmuje wyzwanie, by zmienić go w mężczyznę pewnego siebie, swoich atutów i kogoś, kogo naprawdę kobiety pragną. Sprawy jednak się komplikują. Czytelnik widzi, jak bohaterowie zdradzają swoja przeszłość i odkrywają, kim są i co sprawiło, że właśnie za takimi maskami się skryli.

Podsumowując - to nie jest powieść o miłości, takiej romantycznej, lekkiej i przyjemnej. Tym razem autorka zaskoczyła mnie prawdziwą głębią swojej powieści. Faktycznie mnie poruszyła, ale nie romantycznym wątkiem. To tak naprawdę powieść o maskach, które nosimy każdego dnia, ukrywając prawdę o samym sobie. To powieść o zagubionych duszach, szukających swego prawdziwego szczęścia. I to nie tylko miłości, lecz przede wszystkim - akceptacji siebie, pogodzenia z przeszłością, niekiedy bardzo traumatyczną, czy odważnemu patrzeniu w przyszłość z nadzieją i uporem, wyznaczonym sobie celem gotowym do spełnienia. To powieść o odkrywaniu siebie w sobie. Wszak czasem zmiany, gruntowne wszystkiego w naszym życiu są jedyną drogą do prawdziwego szczęścia.

Ocena końcowa: 6/10.


Tytuł: Mężczyzna doskonały

Autor: Jennifer Probst

Wydawca: Akapit Pres

Premiera: 2016-02-03

Ilość stron: 360

Tom : 7Wyzwanie czytelnicze: 14/2016


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz