środa, 23 marca 2016

"Układ" - Elle Kennedy

"Kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze dobierze ci się do tyłka."

Kiedy dowiedziałam się, że książka "The Deal" Elle Kennedy wychodzi u nas oficjalnie, pozycja ta stała się moim priorytetem do nabycia. Pamiętam, że już w maju 2015 roku czytałam ją z wypiekami na twarzy, a po prawie roku trzymałam już oficjalną polską wersję z cudną okładką. Już chociażby ten fakt wskazuje, że z pewnością warto ją kupić. Dlaczego? O tym w poniższych moich relacjach tuż po przeczytaniu.
"... spontaniczność potrafi obrócić się przeciwko tobie."

Już od pierwszych stron poznajemy nieco wycofaną, nieśmiałą Hannah Wells. Jej zauroczenie sportowcem nie dziwiłoby pewnie nikogo, wszak nie jedna dziewczyna do niego wzdycha. Jednakże to sytuacja, w którą wplątuje ją nikt inny, jak niesamowicie uparty i pewny siebie hokeista - Garret Graham. Czy mu się podoba Hannah? Nie. On jedynie chce zaliczyć... i to nawet nie Wellsy, a przedmiot, który oblał, a który to właśnie Hannah zdała na najwyższy możliwy stopień. I tu pytanie - co ona z tego układu i tej pomocy będzie miała? Garret odkrywa, czego nasza nieśmiała szara myszka pragnie i wręcz macha jej tym przed nosem. Prosty układ, prawda? Ona da mu korepetycje z jednego z przedmiotów, a on - korepetycje z randkowania. Brzmi nieźle. Jednak jak to zwykle bywa, sprawy się komplikują. Wychodzą na wierzch mocno skrywane sekrety z przeszłości, które zmieniły Garreta i Hannah. Dwie skrzywdzone dusze, które codziennie zakładają maski i starają się żyć. Nagle okazuje się, że przyjemnością nie jest zdobycie wyznaczonego celu, a dążenie do niego.

Podsumowując - Książka jest zniewalająca, wciągająca i choć przeczytałam ją po raz kolejny, wciąż wyzwalała we mnie szereg emocji. Zarówno chichotałam przy niej, niczym nastolatka, jak i płakałam strasznie nad losem bohaterów. Nieco zdenerwowała mnie sama końcówka - nagle bardzo przyspieszona. Brakowało mi tego całego rozwinięcia, emocji związanych z tym wszystkim. Mimo to, całość jest godna polecenia. Pokazuje, że obojętnie, co się stanie, zawsze jest jakieś pozytywne wyjście z sytuacji i nigdy nie wiadomo, z której strony zostanie wyciągnięta do nas pomocna dłoń. 

Ocena końcowa: 7/10.

Tytuł: Układ

Autor: Elle Kennedy

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Premiera: 2016-02-29

Ilość stron: 462

Cykl: The Deal

Tom: 1


Wyzwanie czytelnicze: 17/2016.

"Najlepszy sposób, by zapomnieć o złym wspomnieniu, jest zastąpienie go dobrym."


3 komentarze:

 1. Książka jest świetna, dowcipna, wspaniałe dialogi i przeczytałam ją już dwa razy, kto wie czy za rok nie sięgnę po nią jeszcze raz:-) Widzę, że zgadzam się z Twoją opinią:-) Pozdrawiam
  domi308

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domi, ja także czytałam ją już parę razy i znów wróciłam do niej, gdy tylko pojawiła się oficjalnie na naszym rynku. A polecam ją, bo pomimo wielokrotności czytania, wciąż odkrywam ją z przyjemnością na nowo i wciąż bawi mnie do łez :)

   Usuń
 2. Mam na nią ogromną chęć:) Może na targach w Warszawie ją zakupię :D

  OdpowiedzUsuń