wtorek, 20 maja 2014

Goodgirl - "Suka. Z pamiętnika masochistki"

Goodgirl - pseudonim artystyczny blogerki, która postanowiła wydać nareszcie na rynku polskim swoją książkę. Ale kto spodziewał się pikantnych szczegółów z życia autorki, będzie rozczarowany. Opisała ona jednak realia świata BDSM i wiele aspektów z życia jego członków. W przejrzysty sposób dokonuje porównania realiów polskich i amerykańskich. Oczywiście pikanterii dodają książce tak zwane slajdy z namiętnika, czyli krótkie wycinki z życia autorki. Są one jednak tylko w celu potwierdzenia pewnych zachowań, tez, czy własnych obserwacji. 

Obowiązkowa literatura dla początkujących, wchodzących dopiero w świat BDSM. Uważam jednak, że i starsi bywalcy tego światka z chęcią sięgną po ową lekturę - w ramach przypomnienia sobie, a i pewno z czystej ciekawości spojrzenia niewolnicy na tak, wciąż w naszym kraju, kontrowersyjny temat. 

Dla mnie jest to jedynie zaspokojenie ciekawości. Dokument porównujący rozwinięty w tej kwestii amerykański świat, i temat tabu w Polsce. Być może w przyszłości zmieni się to i u nas. Teraz jednak takie książki czyta się ukryte pod kocem czy poduszką. Znajdziemy tu także interesujące zdjęcia, jako mała odskocznia od treści.

Tytuł:                   Suka. Z pamiętnika masochistki.
Autor:                  Goodgirl
Wydawca:           Wydawnicwo Replika
Premiera:             2010-08-26
Ilość stron:         160

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz