sobota, 31 maja 2014

Lara Adrian - "Edge of Dawn"

Kolejny tom serii Rasy Środka Nocy. Zdecydowanie dla miłośników paranormal romance i urban fantasy. Ciężko ocenić, czy owe dzieło jest rewelacyjne, czy po prostu bardzo dobre. Jest przewidywalne, jeśli chodzi o głównych bohaterów - życie Kellan'a i Miry. Od samego początku wiadomo, jak to wszystko się zakończy. Niespodzianką jednak jest pojawienie się nowego wroga. Tu trzeba przyznać autorce ogromny plus za jej kreatywność tworzenia i nową wizję. Wprowadza bowiem swoich bohaterów, całą Rasę, Zakon i ludzkość w Nowy Świat. Pojawia się nowa broń. Nowy gatunek. Równie niebezpieczny, może nawet i bardziej niebezpieczny niż Starożytni, z którymi dotąd Zakon musiał walczyć. 

Poprzedni tom "Darker of Midnight" zakończył pewien etap w życiu Rasy. Zastanawiałam się, co teraz się stanie. A skoro ich życie wyszło na jaw, spodziewałam się wojny z ludźmi, prowadzenie negocjacji i być może walka z niedobitkami Starożytnych. Ku mojemu zaskoczeniu, "Edge of Dawn" przeskoczył pewien etap. Jest o nim wspomniane w krótkiej notce, od której zaczyna się książka. Pierwszy rozdział staje się zatem pełen zdziwienia, zaskoczenia i ma się niestety poczucie, że coś nas, czytelników ominęło. Nagle maleństwa, które poznawaliśmy w poprzednich tomach, teraz są wyćwiczoną kadrą Zakonu. Zabijają. Są osobnikami dorosłymi. Kolejnym pokoleniem walczącym w obronie swojej rasy, jak i ludzkości. Jednak już od kolejnego rozdziału, szybko przyzwyczaiłam się do owego przeskoku i dałam się pochłonąć historii Miry. A było o czym czytać. 

Książka wciągająca. Zaskakująca. Pełna akcji. Ale i delikatnego erotyzmu. Pomimo tego przeskoku w akcji, straceniu w oczach czytelnika tych wielu lat, które opisane jest jedynie w paru zdaniach, pozycję warto przeczytać i dać się jej porwać. Obowiązkowa dla miłośników serii. Polecana dla osób, które mają ochotę na paranormalny romans wypełniony nie tylko flirtem i erotyzmem, ale i porządną dawką akcji. Nie sposób się od niej oderwać. I już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, nie tylko ze względu na Jordan i Nathana, ale także nowej Rasy, nowego wroga Zakonu. 

Tytuł: Edge of Dawn

Autor: Lara Adrian

Wydawca: Constable & Robinson Ltd.

Premiera: 2013-02-01

Ilość stron: 340

Cykl: Rasa Środka Nocy


3 komentarze:

 1. A co z polskim wydaniem? Coś? Kiedyś? Wiadomo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nic nie słyszałam. Myślę, że to pytanie należy skierować bezpośrednio do Wydawcy. Jednakże po wyprzedawaniu po niskich cenach poprzednich tomów sądzę raczej, że marne są szanse na oficjalne wydania dalszych części serii.

   Usuń
 2. Trzeba było uczyć się języków :)

  OdpowiedzUsuń